Najczęściej zadawane pytania

Zaloguj się na stronie www.vipcars.com poprzez hiperłącze podane w wysłanej przez nas wiadomości mailowej i kliknij na przycisk "dokonaj rezerwacji". W razie problemów skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta.
Możesz dokonać zmian w swoim zamówienia w sekcji "moje zamówienia". Zaloguj się, korzystając z numeru rezerwacji i prywatnego adresu e-mail. To najprostsza droga do dokonania zmian w obrębie złożonego zamówienia.

Dodatkowe opcje do swojego zamówienia możesz dołożyć, korzystając z „Zarządzania zamówieniem”. W tym celu musisz się zalogować, a następnie kliknąć w opcję „Zarządzanie zamówieniem” i zaznaczyć wszelkie dodatki, jakie sobie życzysz. Alternatywnie, możesz również do nas zadzwonić pod numer +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510 i poprosić o dodanie poszczególnych opcji do Twojego zamówienia.

Zazwyczaj voucher z potwierdzeniem przesyłany jest natychmiast po tym, jak na naszym koncie zaksięgowana zostanie odpowiednia wpłata. Jednak w niektórych przypadkach, najczęściej kiedy samochód jest dostępny na żądanie lub ma status pojazdu oczekującego, wysłanie wiadomości email z potwierdzeniem może potrwać nawet do 72 godzin. Jeśli po 72 godzinach wciąż nie otrzymasz emaila z potwierdzeniem swojej rezerwacji, zadzwoń do nas pod jeden z numerów: +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510.

Jeśli odbiór samochodu ma nastąpić kolejnego dnia, postaramy się jak najszybciej potwierdzić Twoją rezerwację.

Po prostu zaloguj się i wejdź w „Zarządzanie rezerwacją”, aby dokonać stosownych zmian. Po zalogowaniu możesz dodać informacje o locie w opcji „Edytuj rezerwację”.

Masz możliwość szybkiego i prostego anulowania swojej rezerwacji przez internet. Zaloguj się w „Zarządzaj rezerwacją” i kliknij w link umożliwiający anulowanie rezerwacji. Alternatywnie, możesz również do nas zadzwonić pod numer +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510. Przed przystąpieniem do działania, przeczytaj Regulamin rezygnacji.

Polityka anulowania rezerwacji dla wynajmu przedpłaconego lub częściowo przedpłaconego

  • 100% Zwrotu przedpłaty zostanie zwrócone klientowi w przypadku jeśli rezerwacja została odwołana do 48h przed planowaną datą odbioru.
  • W sytuacjach, kiedy rezerwacja została odwołana w momencie kiedy do obioru samochodu zostało mniej niż 48h, suma odpowiadająca 30 GBP zostanie zatrzymana.
Tak, możesz przedłużyć okres wynajmu, udając się do sekcji „Zarządzanie rezerwacją”. Jeśli nie odebrałeś jeszcze swojego samochodu, ale już wiesz, że chcesz przedłużyć okres wypożyczenia o kilka dodatkowych dni, możesz zalogować się na stronie, kliknąć w „Zarządzanie rezerwacją” i zmienić datę zwrotu samochodu. Twoja prośba zostanie przesłana do akceptacji i zatwierdzona, jeśli tylko samochód będzie dostępny. Gdy tylko prośba zostanie zaakceptowana, zostaniesz o tym powiadomiony.
Oddanie samochodu w innym miejscu – zarówno w tym samym kraju, jak i poza jego granicami – jest możliwe. Jednakże ściśle wiąże się to z krajem, w którym chcesz wypożyczyć samochód i firmą, która Ci go udostępni. Dokonując rezerwacji przez internet możesz wybrać inne miejsce zwrócenia samochodu, ale musisz mieć przy tym na uwadze, że za wskazanie innego miejsca zwrotu może zostać pobrana dodatkowa opłata, którą będzie należało uiścić w biurze wypożyczalni podczas odbioru samochodu. Poza rezerwacją online, mamy również zespół, z którym możesz skontaktować się w tej sprawie pod numerem +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510.
Opcja dostarczenia samochodu pod wskazane miejsce jest dostępna. Zależy to jednak od wypożyczalni i kraju, w którym dokonana została rezerwacja. W niektórych przypadkach do kosztu wynajmu mogą zostać doliczone dodatkowe opłaty za przywiezienie/odbiór samochodu. Przed dokonaniem takiej rezerwacji musisz potwierdzić, że w przypadku danego pojazdu istnieje taka możliwość. W tym celu zadzwoń do nas pod jeden z numerów: +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510.
Świadczenia różnią się w zależności od firmy czy kraju. W większości przypadków w rezerwację wliczona jest cena ubezpieczenia od wypadków, dopłata lotniskowa i lokalne opłaty, ubezpieczenie auta od kradzieży oraz kilometrówka bez limitu. Zawarte świadczenia charakterystyczne dla danej oferty możesz przejrzeć przed dokonaniem zamówienia, najeżdżając kursorem myszki na ofertę, którą jesteś zainteresowany. Jeżeli już złożyłeś zamówienie i chciałbyś się z nami skontaktować w odniesieniu do niego, nie zapomnij dołączyć do wiadomości numeru rezerwacji, ułatwi nam to cały proces.

Ubezpieczenie przed uszkodzeniem:

Z tym ubezpieczeniem jesteś chroniony przed uszkodzeniem wypożyczonego samochodu. Pobierana jest jednak od Ciebie dodatkowa opłata w celu pokrycia ewentualnych kosztów naprawy. Dodatkowa kwota zależy od dostawcy i rodzaju samochodu. To ubezpieczenie nie pokrywa szkód wyrządzonych specjalnie, przez użycie nieodpowiedniego paliwa, uszkodzenia opon, utratę kluczyków, rażącego niedbalstwa oraz szkód wyrządzonych z powodu naruszenia umowy najmu.

Jeśli chodzi o obywateli USA i Kanady, ceny z zasady nie zawierają ubezpieczenia przed uszkodzeniem.

Ubezpieczenie przed kradzieżą:

Ubezpieczenie przed kradzieżą zmniejsza Twoją odpowiedzialność w przypadku kradzieży wypożyczonego samochodu. Pobierana jest jednak od Ciebie dodatkowa opłata w celu pokrycia kosztów kradzieży. Dodatkowa kwota zależy od dostawcy i rodzaju samochodu.

Jeśli chodzi o obywateli USA i Kanady, ceny z zasady nie zawierają ubezpieczenia przed kradzieżą.


Ubezpieczenie OC:

To ubezpieczenie pokrywa Twoją odpowiedzialność na wypadek szkody wyrządzonej innym ludziom lub własności innych ludzi. Za opcję tę musisz jednak dopłacić odpowiednią kwotę, wykraczającą poza cenę standardowego ubezpieczenia.

Jeśli chodzi o obywateli USA i Kanady, opłaty z zasady nie zawierają ubezpieczenia OC.

Ogólnie rzecz biorąc ubezpieczenie przed uszkodzeniem i przed kradzieżą są wliczone w cenę wynajmu, jednak po wyszukaniu odpowiedniego samochodu należy sprawdzić informacje na temat poszczególnych opłat, w zakładce „Warunki wynajmu”. A jeśli już wypożyczyłeś samochód, zapoznaj się z danymi znajdującymi się na voucherze z potwierdzeniem.

Rezerwacja przez VIPcars.com pokrywa wszystkie podstawowe koszty Twojej rezerwacji, ale mogą się zdarzyć sytuacje, w których konieczne będzie uiszczenie dodatkowych opłat. Dodatkowe koszty mogą zawierać opłatę za podpisanie umowy – Południowa Afryka, opłaty za prawo jazdy – Barbados i Jersey oraz podatek rządowy – Australia. Wszelkie inne dodatkowe opłaty uiszczane na miejscu dotyczą takich rzeczy jak fotelik dla dziecka, dodatkowy kierowca; czy dodatkowych usług, jak na przykład możliwość oddania pojazdu w innym miejscu bądź dodatkowe ubezpieczenie. Wszelkie te opłaty zostaną przedstawione podczas rezerwacji samochodu i powinny zostać odpowiednio omówione z wypożyczalnią w czasie odbioru samochodu.
W trakcie odbioru samochodu musisz mieć przy sobie spersonalizowany voucher, ważne prawo jazdy oraz kartę kredytową z danymi kierowcy auta. Na wszelki wypadek zaleca się wzięcie innych dokumentów umożliwiających identyfikację osobową takich jak paszport lub dowód osobisty. Inne warunki znajdziesz w regulaminie danej firmy, który dołączamy do vouchera po uiszczeniu opłaty wstępnej. W razie wątpliwości możesz do nas napisać lub zadzwonić +1-914-368-0091, +44-208-196-9510.
Wszelkie reklamacje dotyczące rezerwacji przez internet i problemów technicznych, które związane są z naszą stroną, muszą zostać przesłane do nas na adres support@vipcars.com. Zaraz po ich otrzymaniu nadamy sprawie odpowiedni tok. W przypadku reklamacji związanych z usługą wynajmu lub samochodem, wysoce zalecamy, aby kontaktować się bezpośrednio z wypożyczalnią.
Zależy to od kraju, w którym samochód został wypożyczony, a także od wypożyczalni świadczącej daną usługę. Wszelkie informacje na temat podróży międzynarodowych i przekraczania granic możesz znaleźć w dokumentacji wynajmu, a także na stronie z informacjami na temat wynajmu oraz w Regulaminie, który został dołączony do vouchera z potwierdzeniem rezerwacji. Aby dowiedzieć się więcej, zadzwoń do nas pod +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510.
Jeśli samochód się zepsuje lub będziesz brać udział w wypadku, należy niezwłocznie poinformować o tym lokalną wypożyczalnię. Ważne jest, aby o wypadku lub kłopotach mechanicznych poinformować w ciągu 24 godzin od momentu zdarzenia. Jeśli dojdzie do wypadku, musisz poinformować również miejscową policję oraz sporządzić raport, w którym szczegółowo opisane będzie zdarzenie, a także to, kto w nim uczestniczył.

W przypadku wypadku należy wypełnić formularz z raportem, który należy przekazać dostawcy podczas zwracania samochodu. Pamiętaj również, aby zachować kopie wszystkich dokumentów i raportów dla siebie.
Zadzwoń na którykolwiek z numerów +1-914-368-0091, +44-208-196-9510 podanych na stronie lub napisz wiadomość na adres support@vipcars.com.
Informacje dotyczące wybranej przez ciebie wypożyczalni znajdą się na voucherze potwierdzającym dokonanie zamówienia (czas i dokładna data odbioru samochodu oraz adres oddziału). Jeśli mimo to nadal nie będziesz w stanie dotrzeć do oddziału, możesz do nas w każdej chwili zadzwonić. Pomożemy ci rozwiać ewentualne wątpliwości.
Wypożyczalnia może nałożyć na Ciebie dodatkową opłatę między innymi, ale nie tylko, z powodów takich jak uszkodzenie pojazdu lub konieczność napełnienia baku. Podczas wynajmowania samochodu, otrzymasz dokumenty, na których będą znajdować się informacje na temat wszelkich dodatkowych opłat. Jeśli nie będziesz czegoś rozumieć, możesz się z nami skontaktować pod numerami: +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510. Wszelkie Twoje obawy i pytania wyjaśnimy z wypożyczalnią.
W takiej sytuacji , zalecamy, aby jak najszybciej się z nami skontaktować pod jednym z numerów: +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510. Możesz także napisać do nas na adres support@vipcars.com.
Mimo że wypożyczalnia będzie posiadać informacje na temat Twojego lotu, a co za tym idzie może kontrolować sytuację na bieżąco, zalecamy, aby informować nas o sytuacji swojego lotu. Twoje ewentualne zaniedbanie w tym zakresie może skutkować nałożeniem dodatkowych opłat.
Jako że fotelik dla dziecka jest obowiązkowy w większości krajów, umożliwiamy wynajęcie takiego wyposażenia, w ramach dodatku do oferty podstawowej. Musisz jednak z wyprzedzeniem poinformować nas o takiej potrzebie – należy to zrobić podczas rezerwacji. Opłaty za wszelkie dodatki uiszczane są na miejscu, w biurze wypożyczalni.
Jeśli przyjedziesz do biura, kiedy będzie ono zamknięte, musisz zadzwonić na infolinię wypożyczalni i o tym poinformować. Numer kontaktowy wraz z innymi ważnymi informacjami na temat wypożyczalni podany jest na Twoim voucherze. Wypożyczalnia prawdopodobnie postara się załatwić sprawę tak, abyś mógł odebrać lub oddać samochód, ale zazwyczaj przyjazd pracownika wypożyczalni do biura poza godzinami pracy jest dodatkowo płatny. Musisz ustalić tę kwestię bezpośrednio z wypożyczalnią.
Samochody publikowane na VIPCars.com zamieszczane są dla lepszego rozeznania i mogą się nieco różnić od wersji dostępnych w wypożyczalni. Co więcej, nie wszystkie samochody są publikowane na stronie i to właśnie dlatego przy nazwie samochodu możesz znaleźć oznaczenie „bądź podobny”. Dlatego też, jeśli nie potrafisz znaleźć danego samochodu, zadzwoń do nas, aby poznać dostępność samochodu, którego potrzebujesz.
Jeśli otrzymasz voucher, na którym znajdują się nieprawidłowe dane, skontaktuj się z nami pod numerem +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510, albo wyślij nam wiadomość email na adres support@vipcars.com. Nasz zespół pomoże Ci rozwiązać problem z voucherem.
Większość wypożyczalni wymaga takich dokumentów jak prawo jazdy, dowód osobisty i karta kredytowa. Ta ostatnia jest traktowana na zasadzie kaucji. Finansowe zabezpieczenie może być zablokowane na twoim koncie, a w przypadku mniejszych wypożyczalni pobrane w gotówce. Jest to kwota zwrotna pod warunkiem, że oddasz auto w takim stanie technicznym i wizualnym, w jakim zostało ono wydane, łącznie z pełnym bakiem paliwa. Otrzymasz wtedy całą sumę kaucji gotówką lub zostanie ona zwolniona na twojej karcie kredytowej.
Numer lotu umożliwia ludziom w biurze wypożyczalni sprawdzenie informacji o przylocie, co z kolei jest niezwykle pomocne w przypadku takich problemów jak opóźnienia czy odwołanie samolotu. Co za tym idzie – wypożyczalnia może w takiej sytuacji sprawdzić dostępność samochodu.

Limit wiekowy pozwalający na wynajem samochodu zależy od kraju w którym wypożyczasz pojazd oraz od wypożyczalni. W czasie dokonywania rezerwacji zwrócimy Ci uwagę na to, jakie ograniczenia obowiązują w tym zakresie. Zostaną one również uwzględnione na dokumentach.

Ogólnie rzecz biorąc, kierowcy zazwyczaj muszą być w wieku od 25 do 75 lat, jednak większość wypożyczalni pozwala osobom poniżej 25 roku życia wynajmować samochody, ale w zamian za dodatkową opłatę. Sprawdź informacje na temat opłat, znajdujące się przy każdym samochodzie.

Jeśli masz mniej niż 25 lub więcej niż 65 lat i masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami pod jednym z numerów telefonu: +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510.

Jeśli samochód jest na życzenie, oznacza to, że jego dostępność w wypożyczalni jest ograniczona. W takiej sytuacji skontaktuj się z wypożyczalnią i potwierdź status dostępności danego pojazdu. Twoja rezerwacja powinna wówczas zostać potwierdzona w ciągu 48 godzin.

Jeśli chcesz wynająć samochód wcześniej, niż po upływie 48 godzin, zalecamy, aby zadzwonić do nas pod numer +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510, abyśmy mogli skontaktować się z wypożyczalnią i uzyskać informacje o dostępności, a następnie poinformować Cię, jak wygląda sytuacja.

Warunki dotyczące kaucji różnią się w zależności od wypożyczalni i kraju. W większości przypadków klient jest informowany o konieczności jej uiszczenia podczas dokonywania rezerwacji. Dokładny regulamin znajduje się także w końcowej dokumentacji klienta.
Współpracujemy z wieloma wypożyczalniami, co umożliwia nam obniżanie cen i oferowanie klientom różnych rabatów. Skorzystanie z naszej oferty to nie tylko gwarancja oszczędności aż do 50%, ale również możliwość dokonania rezerwacji z minimalną kwotą zaliczki.
Rezerwacja na portalu VIPCars.com będzie wiązała się z uiszczeniem drobnej opłaty. Pozostałą część rachunku będziesz musiał zapłacić na miejscu - w oddziale, w którym odbierzesz samochód. Konieczne będzie pokazanie indywidualnego vouchera, który od nas otrzymasz.
Każdy pojazd pokazany na stronie został opublikowany w celach orientacyjnych i może zostać zastąpiony przez wypożyczalnię innym modelem lub nowszą wersją tego samego modelu, jeśli są one dostępne. Jeśli nie zgadzasz się na taką zamianę, sprawę należy załatwić bezpośrednio z wypożyczalnią, nie zaś przez VIP Cars.
VIP Cars zapewnia, że ilość miejsc w samochodzie jest podawana z możliwie największą dokładnością. Jednakże dane na temat samochodów przekazywane są nam przez wypożyczalnie, więc jakiekolwiek zmiany w informacjach na temat pojazdu (w tym typ samochodu i jego pojemność) powinny być potwierdzane z wypożyczalnią.