Regulamin

Przedstawione tu Ogólne Warunki Wynajmu wraz z Ogólnymi Warunkami Korzystania ze Strony oraz Polityką Prywatności stanowią umowę pomiędzy Tobą, jako wynajmującym a VIP Cars jako pośrednikiem na oferty i usługi wynajmu samochodu. Ogólne Warunki Wynajmu obowiązują na wszystkie oferty dla prowizji od naszych usług i serwisu, eliminując inne Warunki Wynajmu. żaden sposób lub postępowanie przez VIP Cars nie powinien być uznawany za uznawanie żadnych innych warunków. Akceptacja tych usług i serwisu lub podpis na umowie będzie uznawane za ostateczne potwierdzenie zgody na te.

Rzeczone Ogólne Warunki Wynajmu mogą zostać zmienione przez VIPcars.com i w gestii wynajmującego jest sprawdzanie strony aby pozostać na bieżąco z możliwymi modyfikacjami lub zmianami wprowadzonymi dla Ogólnych Warunków Wynajmu dotyczących jego transakcji. Każda usługa wypożyczenia samochodu podlega Ogólnym Warunkom Wynajmu dostarczonych przez poszczególnych dostawców lub wypożyczalnie samochodów, wraz z prawem obowiązującym w danym kraju lub obszarze legislacyjnym w którym wynajmowany jest samochód.

Za naszym pośrednictwem nasi dostawcy zapewnią Ci, wynajmującemu, dany samochód. Jakakolwiek rezerwacja zrobiona na tej stronie podlega omawianym Ogólnym Warunkom Wynajmu oraz Twojej akceptacji Warunków danego dostawcy, od którego rezerwujesz usługę wypożyczenia samochodu za pomocą tej strony, dlatego też upewnij się że jesteś świadomy niniejszych treści.

Jakakolwiek rezerwacja zrobiona przez Ciebie, wynajmującego, za pomocą strony zależy od uzyskania akceptacji oferowanych przez nas Ogólnych Warunków Wynajmu. W wypadku braku akceptacji jakiejkolwiek części naszych warunków, nie możesz kontynuować swojej rezerwacji. Składając jakąkolwiek rezerwację za pomocą tej strony, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią odpowiednich Warunków Wynajmu i zgadzasz się z nimi. W razie wątpliwości co do któregokolwiek zapisu, skontaktuj się z nami pod jednym z poniższych numerów: +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510

My, jako pośrednik, zawiadomimy Ciebie, wynajmujacego, o dostępności zarezerwowanego pojazdu poprzez wiadomość email zawierającą potwierdzenie rezerwacji jeżeli zamówiony przez Ciebie typ lub model samochodu jest dostępny u naszego dostawcy/dostawców, w przeciwnym wypadku poinformujemy Cię o możliwych alternatywach, które w razie Twojej akceptacji zostaną wprowadzone jako zmiany w Twoją bieżącą rezerwację oraz wysłane do rozpatrzenia przez dostawcę. Jeżeli nie zostaną zaakceptowane, mamy prawo do odwołania Twojej rezerwacji oraz zwrócenia wpłaconego przez Ciebie depozytu.

Oznacza to, iż nawet w wypadku kiedy nie będziemy w stanie potwierdzić dostępności zamówionego przez Ciebie samochodu, postaramy się dołożyć wszelkich starań żeby znaleźć odpowiednik, o rezultatch poinformujemy Cię do 48 godzin od Twojego zamówienia.

Prosimy zaważyć, że Ty, jako wypożyczający nie posiadasz żadnej umowy z wypożyczalnią w zaoferowanej cenie aż do momentu potwierdzenia przez nas Twojej rezerwacji i otrzymaniu przez nas Twojej płatności. W razie jakichkolwiek pytań, zawsze możesz się z nami skontaktować. Prosimy zauważyć, że jakakolwiek umowa zostanie zawarta z osobą rezerwującą pojazd i wszelka korespondencja wysłana będzie na podany adres, nawet w przypadku jeśli płatność dokonana była przez osobę trzecią.

W momencie odebrania samochodu masz obowiązek przedstawienia swojego potwierdzenia rezerwacji w wypożyczalni. VIP Cars nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wypożyczenia samochodu w jakichkolwiek okolicznościach, jeśli w momencie odebrania pojazdu nie przedstawisz wypożyczającemu potwierdzenia rezerwacji.

VIPCars.com nie ponosi odpowiedzialnści za jakiekolwiek opłaty wynikające z podpisania dokumentów przez klienta na poziomie lokalnym. Co więcej, VIP Cars nie będzie ponosić odpowiedzialności za uszkodzenia wynajmowanego pojazdu na skutek jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, lub w wyniku nieuważnego prowadzenia samochodu w nieprzystosowanych do tego drogach.

Klauzula o ograniczonej odpowiedzialności VIP Cars

Jeżeli Twoja rezerwacja, jako wynajmującego, zostanie zaakceptowana przez dostawcę, ale w momencie odbioru auta wypożyczający obstaje przy zapewnieniu Ci innego samochodu o większej lub mniejszej wartości lub odmawia zapewnienia Ci oryginalnie zarezerwowanego samochodu, my, VIP Cars, nie będziemy ponosić odpowiedzialności za niedogodności tego typu i wszelkie problemy tego typu powinny być rozwiązywane przez Ciebie, wynajmującego, bezpośrednio z dostawcą w jego lokalizacjach lub w miejscu odebrania auta z jego personelem.

VIP Cars jest tylko koordynarotem transakcji wynajmu samochodu, który działa jako pośrednik pomiędzy Tobą, wynajmującym a wypożyczającym. Korzystając z naszych usług, wyrażasz zgodę i akceptujesz nie będziesz rościł żadnych pretensji w stosunku VIP Cars do zwrotu pieniędzy, odpowiedzialność finansowa VIP Cars ogranicza się do depozytu złożonego przez Ciebie, wynajmującego, w momencie złożenia rezerwacji.

Ubezpieczenie Pojazdu od Uszkodzeń

Ubezpieczenie Pojazdu od Uszkodzeń ogranicza odpowiedzialność kierowcy w wypadku uszkodzeń powstałych na skutek wypadku do wysokości kwoty udziału własnego, za wyjątkiem kiedy szkoda wyrządzona przez Ciebie ma charakter międzynarodowy lub podczas działania substancji odurzających/alkoholu lub jeśli pojazd używany był w nieprawidłowy sposób, to jest wypożyczany osobom trzecim lub prowadzony poza drogami. Ubezpieczenie Pojazdu od Uszkodzeń pokrywa również opłaty związane z uszkodzeniem wynajętego pojazdu lub wyposażenia dodatkowego. W niektórych lokalizacjach szyby przednie, podwozie, kluczyki dodatkowe, opony, koszty holowania, oraz wymiany zamków nie są pokrywane przez ubezpieczenie. Sugerujemy sprawdzenie podczas odbioru w lokalnym oddziale szczegóły dotyczące Twojej rezerwacji.

Ubezpieczenie Auta od Kradzieży

Ubezpieczenie Auta od Kradzieży Ubezpieczenie ogranicza odpowiedzialność od skutków kradzieży lub próby kradzieży samochodu. W przypadku jakiegokolwiek zaniedbania związanego z kradzieżą wynajętego pojazdu może spowodować że wypożyczający zażąda pełnej kwoty lub kosztów wypożyczanego pojazdu. Zanim wypożyczysz samochód, sprawdź szczegóły usługi Ubezpieczenia Auta od Kradzieży w swojej wypożyczalni, by upewnić się czy wszystkie opłaty są wliczone, czy wymagana może być dodatkowa płatność.

Opłaty za Dostarczenie I Odbiór Auta

Opłaty za dostarczenie I odbiór auta będą naliczone przez wypożyczalnię poza godzinami pracy, nawet w przypadku kiedy odbiór w godzinach wieczornych spowodowany jest opóźnieniem samochodu. W większości lokalizacji dostawca zapewnia dostarczenie i odbiór samochodu do miejsca pobytu, ale w takim przypadku może obowiązywać dodatkowa opłata. W momencie składania rezerwacji wymagane jest dostarczenie dokładnego adresu wraz z godziną dostarczenia pojazdu. Prosimy zauważyć, że dostarczanie pojazdów nie jest możliwe pod adresy prywatne.

Opłaty Dodatkowe za Odbiór Poza Godzinami Pracy

W większości lokalizacji pojazdy dostarczane są nawet poza normalnymi godzinami pracy, aby pokrywały się z godzinami lotów. Jednakże w takich przypadkach może zostać pobrana od Ciebie dodatkowa opłata do uiszczenia w wypożyczalni. Zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Wynajmu danego dostawcy w momencie potwierdzenia czasu odbioru samochodu w Twojej rezerwacji pojazdu w celu sprawdzenia czy dana opłata ma zastosowanie. W przypadku kiedy opóźnienie samochodu powoduje opóźnienie czasu odbioru pojazdu poza godziny pracy wypożyczalni, w lokalizacjach gdzie możliwa jest usługa odbioru poza godzinami pracy, pobierane są dodatkowe opłaty. VIPcars.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za okoliczności braku możliwości odebrania samochodu poza godzinami pracy.

WAŻNA INFORMACJA

Prosimy o sprawdzenie szczegółów dotyczących ubezpieczenia dostarczonych przez wypożyczalnię. W niektórych przypadkach Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej (OC) może wykluczać osoby spokrewnione, członków najbliższej rodziny i osoby mieszkające pod tym samym adresem podróżujące wraz z Tobą w wynajętym pojeździe. Istnieje możliwość zakupienia bezpośrednio u dostawcy polisy uzupełniającej, a w niektórych wypadkach takie ubezpieczenie może być już zawarte w Twojej wakacyjnej polisie ubezpieczeniowej. VIPcars sugeruje zapoznanie się z zakresem ubezpieczenia pokrywanego przez wypożyczalnię, i jeśli jest to możliwe nabycie dodatkowego zabezpieczenia dla swojej rodziny, w tym małżonka i dzieci.

Ubezpieczenie od Nieszczęśliwych Wypadków (NW)

Jest to ubezpieczenie opcjonalne, które może być wliczone w Twoją polisę ubezpieczeniową. Prosimy zapoznaj się z warunkami dotyczącymi tego ubezpieczenia z Twoją wypożyczalnią zanim zarezerwujesz samochód. Zawsze możesz zakupić Ubezpieczenie od Nieszczęśliwych Wypadków w momencie odbioru wynajętego samochodu.

Depozyt lokalny i Paliwo

W większości wypadków wypożyczający wymaga złożenia depozytu przed wypożyczeniem samochodu. Ma to na celu pokrycie Twojego wkładu własnego, kosztów paliwa i innych wydatków poniesionych podczas wynajmu. W większości przypadków dostawca samochodów do wynajęcia wymaga ważnej karty kredytowej wydanej na imię kierowcy wynajętego samochodu. Depozyt jest w pełni zwracany, pod warunkiem że samochód oraz wyposażenie dodatkowe zwrócone zostanie w takim samym stanie oraz zgodnie z przyjętą przez wypożyczalnię polityką paliwową. Niektóre z wypożyczalni przyjęły, że powinieneś sam zakupić potrzebną Ci ilość paliwa i zwrócić samochód z pustym bakiem, w takich przypadkach nie przewiduje się zwrotów kosztów nie zużytego paliwa. Prosimy o sprawdzenie opłat paliwowych przed wypożyczeniem samochodu od danego dostawcy.

Minimalny/Maksymalny Wiek Kierowcy

Generalnie, minimalny wiek wymagany do wynajęcia samochodu to 21 lat. U niektórych dostawców i w niektórych państwach mogą obowiązywać opłaty dodatkowe dla kierowców poniżej 25 roku życia i powyżej 65 roku życia. żeby sprawdzić rzeczone opłaty dodatkowe lub zmiany w obowiązującej polityce wynajmu samochodów, odnieś się do Warunków Wynajmu dostawcy wynajmowanego auta. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wymagań wiekowych podczas wynajmu samochodów, skontaktuj się z naszą załogą.

Dodatkowi Kierowcy

żeby uzyskać informację odnośnie obowiązujących opłat dla dodatkowych kierowców, sprawdź warunki wynajmu poszczególnych dostawców, lub skontaktuj się ze swoją wypożyczalnią.

Okres Wynajmu/Kalkulacja Dziennej Stawki Wynajmu

żeby uzyskać informację odnośnie obowiązujących opłat dla dodatkowych kierowców, sprawdź warunki wynajmu poszczególnych dostawców, lub skontaktuj się ze swoją wypożyczalnią.

Wcześniejszy Zwrot/ Przedłużenie Wynajmu Unfortunately,

VIPcars.com is not liable for making any refunds for cars returned before time. Okres Twojego wynajmu samochodu zaczyna się i kończy zgodnie z informacją o odbiorze i oddaniu na Twoim potwierdzeniu rezerwacji. Koszty pobierane są według jednostek 24-godzinnych i zostaną potwierdzone w momencie rezerwacji. Jeżeli chcesz przedłużyć czas wynajmu po odebraniu samochodu, lub w wypadku kiedy oddajesz wypożyczony samochód później niż w zadelkarowanym czasie/dacie na Twoim potwierdzeniu rezerwacji, tego typu przedłużenia powinny być załatwiane i płatne w walucie lokalnej bezpośrednio w wypożyczalni. Ceny takiej usługi są przeważnie wyższe niż stawki standardowe. Niestety, VIPcars.com nie jest odpowiedzialne za jakiekolwiek zwroty płatności w przypadku zwrotu samochodu przed czasem.

Zwrot w Innej Lokalizacji

Wynajęcie samochodu z możliwością oddania w innym miejscu może łączyć się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat na rzecz wypożyczalni. Zostaniesz poinformowany o orientacyjnym koszcie, po przyjęciu przez nas Twojej rezerwacji i potwierdzeniu zamówienia z wypożyczalnią. Opłaty za zwrot w innym miejscu mogą się różnić w zależności od firmy wypożyczającej samochody. Co więcej, zmieniają się one w zależności od miejsca oddania pojazdu i tego, czy miejsce to znajduje się w tym samym, czy w innym kraju. Wszystkie opłaty związane z miejscem oddania samochodu powinny zostać wyszczególnione na kwicie potwierdzającym wynajęcie samochodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z wypożyczalnią.

Foteliki Dziecięce i Wyposażenie Dodatkowe

Foteliki dziecięce, bagażniki dachowe i inne element wyposażenia dodatkowego dostępne są na życzenie w większości lokalizacji, ale zależą od dostępności. W większości stanów US, foteliki dziecięce są obowiązkowe. Przeważnie pobierana jest dodatkowa opłata, płatna w wypożyczalni. Prosimy zauważyć, że niektóre samochody nie są standardowo wyposażone w tylne pasy bezpieczeństwa. Sprawdź aktualny stan u swojego dostawcy samochodów w momencie wynajmu.

Obszary Podróży

Jeżeli zamierzasz podróżować pomiędzy granicami krajów, musisz poinformować nas w momencie składania rezerwacji, ponieważ podróże międzynarodowe mają swoje warunki i resrtrykcje, które mogą różnić się pomiędzy dostawcami. Aby uzyskać pozwolenie na podróże międzynarodowe wynajętym samochodem być może konieczne będzie okazanie dodatkowych dokumentów i uiszczenie opłat dodatkowych.

Wyposażenie Dodatkowe

Podane ceny wyposażenia dodatkowe mogą nie zawierać podatku.

Jeżeli Chcesz Dokonać Zmian w Swojej Rezerwacji

Ogólne Warunki Wynajmu różnią się pomiędzy dostawcami usługi wypożyczenia samochodu. Radzimy zapoznać się ze wspomnianymi regulaminami przed zarezerwowaniem samochodu. W celu odwołania lub dokonania zmian w swojej rezerwacji, zadzwoń do nas pod nr: +1-914-368-0091 lub +44-208-196-9510, a my poinformujemy Twojego dostawcę o zaistniałych zmianach. Dostawca moze zaakceptować lub odmówić wniesienia poprawek do Twojej rezerwacji. W przypadku odmowy, VIPCars nie będzie ponosić odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, jako podmiotem decyzywnym w tym przypadku jest dostawca i jego decyzja zależy również od dostępności danego pojazdu.

Jeżeli My Dokonamy Zmian w Twojej rezerwacji

W niektórych przypadkach dostawca usługi wypożyczenia samochodu lub my możemy dokonać zmian w Twojej rezerwacji. W takich przypadkach skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej. Jeżeli zmiany nie będą przez Ciebie zaakceptowane, zwrócony zostanie wpłacony przez Ciebie depozyt dla VIP Cars. Jednak w takich sytuacjach nie ponosimy odpowiedzialności za żadne straty, zarówno bezpośrednie jak i pośrednie, spowodowane przez powyższe zmiany.

VIP Cars zastrzega sobie prawo do zerwania umowy w dowolnej chwili, jedynie poprzez poinformowanie klienta o powodzie takiej sytuacji. Powodami mogą być między innymi, ale nie jedynie, kwestie techniczne / błąd systemu lub jakiekolwiek inne nieprzewidziane okoliczności. W takiej sytuacji, jeśli zawarta została już umowa z wypożyczalnią, wynajmujący zobowiązany jest oddać samochód w najbliższej możliwej lokalizacji. Nieoddanie samochodu skutkuje tym, że VIP Cars nie ponosi żadnej finansowej odpowiedzialności wobec klienta. Jeśli samochód zostanie zwrócony do najbliższego biura wypożyczalni, jedyne opłaty, jakie będzie musiał uiścić klient, to opłaty za dni, w których samochód był wypożyczony.

Dokumentacja

W momencie składania rezerwacji powinieneś podać wszystkie niezbędne informacje takie jak numer lotu, adres lokalny I numer telefonu, a także czas przybycia. W momencie akceptacji Twojego zgłoszenia, otrzymasz swoje potwierdzenie rezerwacji. Nastąpi to do 48 godzin od złożenia rezerwacji. W szczególnych sytuacjach, dostępność zamówionego przez Ciebie pojazdu może wymagać więcej czasu, w takich okolicznościach zostaniesz poinformowany bezpośrednio przez dostawcę.

W momencie odebrania wypożyczanego pojazdu, masz obowiązek okazania potwierdzenia rezerwacji, ważnego prawa jazdy/międzynarodowego prawa jazdy, karty kredytowej na nazwisko wynajmującego i w niektórych przypadku paszportu. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z odpowiednim dostawcą. For any car hire service charged locally or any rental rejected, because of your inability to present the rental voucher during car collection, VIPcars.com must not be held responsible.

VIPcars.com nie będzie odpowiedzialne za konsekwencje takie jak dodatkowe opłaty lub odmowa wypożyczenia spowodowane brakiem wydrukowanego potwierdzenia rezerwacji w momencie odbioru samochodu.

Prawo Jazdy i Wiek Kierowcy

Wymagania dotyczące prawa jazdy i wieku kierowcy różnią się w poszczególnych krajach. Zapoznaj się z linkiem „Warunki wynajmu” znajdującego się obok wyszukanych samochodów, tuż przed stroną z rezerwacją. Przeważnie musisz mieć ważne prawo jazdy, oraz Międzynarodowe Prawo Jazdy jeśli wymaga tego dostawca. Prosimy jednak zauważyć, że Międzynarodowe Prawo Jazdy nie spełnia wymagań standardowego prawa jazdy i nie jest wystarczającym dokumentem i nie powinno być używane osobno.

Nawet posiadając Międzynarodowe Prawo Jazdy musisz przedstawić pełne prawo jazdy swojego kraju aby wynająć samochód.

Masz obowiązek powiadomić nas o jakichkolwiek adnotacjach w momencie rezerwacji, VIPcars.com ma prawo do odmowy rezerwacji na podstawie Ogólnych Warunków Wynajmu dostawcy. Kierowca podczas prowadzenia samochodu powinien posiadać swoje prawo jazdy zawsze ze sobą, aby umożliwić ewentualną inspekcje władzom lokalnym. Nasi dostawcy mają prawo odmówić jakichkolwiek zwrotów płatności w przypadku braku ważnego prawa jazdy.

Pojemność I Typ Samochodu

Wszystkie wynajmowane samochody ubezpieczone są na określoną (maksymalną) ilość pasażerów. Pomimo iż VIP Cars zapewnia, że pojemność samochodu podana jest najdokładniej jak jest to możliwe, jednak ze względu na fakt iż informacje te wysyłane są przez dostawcę do VIP Cars, jakiekolwiek zmiany w specyfikacji samochodu (włączając pojemność samochodu i typ pojazdu) w momencie wynajmu powinno być załatwiane wyłącznie z dostawcą. VIP Cars nie akceptuje jakiejkolwiek odpowiedzialności za nieprzystosowanie samochodu do ilości wszystkich pasażerów i ich bagaży. Aby uzyskać więcej informacji odnośnie pojemności samochodu, sprawdź naszą stronę. VIP Cars nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wypożyczenia samochodu spowodowaną zbyt dużą ilością osób. Nie gwarantujemy iż wypożyczony samochód będzie identycznego modelu i marki jak wybrany na stronie. Jakikolwiek pojazd pokazany na potwierdzeniu rezerwacji jest tylko przykładowy i może zostać zastąpiony przez inny lub uaktualniony model udostępniony przez dostawcę. W przypadku niezadowolenia ze wspomnianych zmian powinno być rozwiązywane bezpośrednio z wypożyczalnią, a nie VIP Cars.

Postanowienie

Wypożyczalnie samochodów/firmy wypożyczające/dostawcy mają pełne prawa do odmówienia pojazdu osobie niezdolnej do prowadzenia lub nie spełniającej wymagań. My, VIPcars.com nie będziemy odpowiedzialni za zmiany w planach podróży, kompensacje ani żadnego rodzaju koszty w tego rodzaju sytuacjach.

Reklamacje

VIPcars.com współpracuje tylko z najlepszymi dostawcami i wypożyczalniami o bardzo dobrej reputacji na rynki, gwarantując że oferowane Ci samochody są zawsze wysokiej jakości. Mimo to, w wypadku kiedy nie jesteś zadowolony lub chciałbyś złożyć reklamację dotyczącą jakości odebranego przez Ciebie samochodu, upewnij się że kierujesz ją do firmy wypożyczającej samochód. Z naszej strony jest niesamowicie trudne ocenienie tego typu skarg dotyczących wypożyczanego pojazdu, jeżeli podczas wynajmu nie podejmowane jest żadne działanie. Radzimy Ci skontaktować się z nami wcześniej odnośnie Twojego zadowolenia.

Trudności Mechaniczne/Wypadki

W przypadku trudności technicznych lub awarii pojazdu, masz obowiązek skontaktować się z dostawcą samochodów. Jeżeli weźmiesz udział w wypadku, musisz niezwłocznie powiadomić o tym dostawcę samochodów i miejscową policję. Wskazane jest abyś zatrzymał całą ważną dokumentację, ponieważ możesz zostać poproszony o ojazanie jej. Rzeczone dokumenty wymagane będą również w momencie ubiegania się o odszkodowanie.

Wynajmując samochód podlegasz pod wszystkie Warunki Wynajmu nałożone przez danego dostawcę, nasze Ogólne Warunki Wynajmu oraz odpowiednie przepisy kraju/stanu w którym odbierany jest samochód. VIPcars.com nie akceptuje żadnej odpowiedzialności i nie powinien być pociągany do odpowiedzialności w przypadku zniszczeń, opóźnień, strat, zmian lub modyfikacji wynikających z niesprzyjających okoliczności włączając niezgodności w ruchu powietrznym, zamieszek społecznych, nieuniknionych problemów technicznych z transportem, aktywnością terrorystyczną, pożarem lub niekorzystnymi warunkami pogodowymi, zamknięciem lub ograniczaniem w pracy lotniska lub portu, katastrof naturalnych lub nuklearnych, niewydolności finansowej linii lotniczych lub odwołaniem lotów

Warunki Umowy z VIPCars.com

Jeżeli zdecydujesz się na wynajem z VIP Cars, ważne jest abyś zrozumiał jak i kiedy tworzona jest dana transakcja. Poniżej znajdują się etapy techniczne procedury tworzenia umowy:

Podając ceny przez telefon lub umieszczając nasze usługi na naszej stronie internetowej, zwracamy się do Ciebie o złożenie oferty kupna. Dokonujesz tego poprzez przez słowne zamówienie lub kliknięcie na przycisk „Zarezerwuj teraz”. VIPCars akceptuje Twoją ofertę po uzyskaniu żądanej od Ciebie płatności. VIP Cas działa jedynie jako broker i pośrednik w tworzeniu warunków Twojego wynajmu samochodu z odpowiednią bazą dostawców.

VIP Cars ponosi odpowiedzialność za jakąkolwiek poniesioną przez Ciebie stratę wynikającą z naruszenia tejże umowy przez VIPcars.com, pod warunkiem że strata jest przewidywalnym wynikiem zaniedbań w przestrzeganiu umowy przez VIPcars.com. VIPcars.com nie jest odpowiedzialne za żadną pośrednią stratę powstałą na skutek nieprzywidywalnej okoliczności, taką jak straty ekonomiczne, utraty możliwości, utraty korzyści, uszkodzenia, dodatkowe koszty i inne.

VIPcars.com nie powinno być pociągane do odpowiedzialności bezpośrednio, ani pośrednio poprzez dostawców samochodów za niewykonanie lub opóźnienie któregokolwiek z ich zobowiązań wynikających z rezerwacji, potwierdzenia rezerwacji, warunków wynajmu, jeżeli wykonanie ich jest opóźnione, utrudnione lub uniemożliwione przez siłę wyższą, przez którą rozumie się zdarzenie poza racjonalną kontrolą omawianej strony. W przypadku kiedy działanie siły wyższej nie ustępuje dłużej niż 14 kolejnych dni, VIPcars.com może wypowiedzieć i wycofać rezerwację lub wynajem przez wysłanie zawiadomienia do Ciebie, wynajmującego, na podany adres korespondencyjny i zwrócić zaliczkę wpłaconą przed wystąpieniem siły wyższej.

Polityka Odwoływania Rezerwacji

 • 100% Zwrotu przedpłaty zostanie zwrócone klientowi w przypadku jeśli rezerwacja została odwołana do 48h przed planowaną datą odbioru.
 • W sytuacjach, kiedy rezerwacja została odwołana w momencie kiedy do obioru samochodu zostało mniej niż 48h, suma odpowiadająca 30 GBP zostanie zatrzymana.

Rezerwacje bezzwrotne

Rezerwacje bezzwrotne, jeśli zostały zarezerwowane, nie pozwolą na zwrot kosztów po anulowaniu takich rezerwacji, niezależnie od jakichkolwiek ograniczeń godzin odbioru. Ochrona anulowania również nie ma zastosowania w przypadku takich rezerwacji.

Polityka w przypadku nieodebrania samochodu

Przypadek, w którym po zarezerwowaniu samochodu klient bądź wynajmujący nie stawi się po jego odbiór nazywamy sytuacją, w której mamy do czynienia z nieodebraniem auta, co oznacza, że osobie takiej nie zostaną zwrócone żadne środki, które zostały zapłacone podczas rezerwacji samochodu.

Anulowanie zamówienia w wypożyczalni

Anulowanie zamówienia w wypożyczalni będzie traktowane jak nieodebranie samochodu, a co za tym idzie, żadne środki nie zostaną zwrócone.

Zmiana zamówienia w wypożyczalni

Będąc w wypożyczalni możesz poprosić o większy/mniejszy samochód lub o inny model pojazdu, ale to dostawca ma prawo do podjęcia ostatecznej decyzji w przypadku zmian lub modyfikacji zamówienia, które dokonane zostały w ostatniej chwili. Jeśli zmiana zostanie zaakceptowana przez wypożyczalnię, mogą zostać nałożone za to dodatkowe opłaty.

Pełna Polisa Ochronna

Pełna Polisa Ochronna to usługa, która może być dodatkowo wykupiona przez Ciebie, najemcę, aby uzyskać zwrot zablokowanej i pobranej przez wypożyczalnię lub dostawcę kwoty kaucji w celu odzyskania szkód lub strat, spowodowanych zgodnie z podpisaną umową najmu samochodu.

 • Ty, jako najemca, otrzymujesz od nas, VIP Cars, rekompensatę za udział własny potrącony przez Twoją firmę wynajmującą zgodnie z umową najmu. Limit pełnej ochrony różni się w zależności od umowy najmu, dostawcy, typu samochodu i kraju docelowego. Kwota odszkodowania jest wyświetlana w sekcji Pełne ubezpieczenie wraz z samochodem na stronie rezerwacji wynajmu. Kwota ta jest również wymieniona na kuponie potwierdzającym wynajem.
 • Pełna Polisa Ochronna w żadnym wypadku nie zastępuje CDW ani Zrzeczenia Się Odpowiedzialności Za Szkody Powstałe W Wyniku Kolizji. VIP Cars nie ponosi odpowiedzialności za sytuację, w której CDW nie jest wliczone w cenę wynajmu przez wypożyczalnię.
 • Pełną Polisę Ochronną można wykupić w momencie rezerwacji wynajmu lub w dowolnym momencie przed godziną odbioru wynajętego pojazdu.

Uwaga: Najemcy są proszeni o pozostawienie w wypożyczalni kaucji, która jest blokowana na ich karcie kredytowej w celu pokrycia szkód w pojeździe, udziału własnego/wydłużenia CDW, udziału własnego/wydłużenia w przypadku kradzieży, braku paliwa itp. Nawet w przypadku Pełnej Polisy Ochronnej pracownicy wypożyczalni mogą poprosić o pozostawienie kaucji przy odbiorze pojazdu.

Pełna Polisa Ochronna – Uwzględnienia

Pełna Polisa Ochronna obejmuje:

 • Opłaty podlegające odliczeniu lub udział własny za kradzież i szkody związane z wynajmem do wysokości limitu ubezpieczenia (jak wspomniano w sekcji Pełna ochrona ochronna na stronie rezerwacji wynajmu i kuponie potwierdzającym wynajem).
 • Opłaty za naprawę zewnętrznych uszkodzeń nadwozia wynajmowanego samochodu w wyniku kolizji, takie jak:
  • Uszkodzenie dachu do 525 GBP
  • Uszkodzenie szyby, szyby czołowej lub szyberdachu do 670 GBP
  • Wymiana opon do 90 GBP i naprawa opon/brak powietrza w oponach do 50 GBP
  • Uszkodzenia kół i kołpaków do 265 GBP
  • Wymiana uszkodzonego podwoza do 410 GBP
 • Koszty holowania - do 265 GBP za holowanie lub opłaty za pomoc drogową poniesione przez ubezpieczonego w związku z awarią pojazdu lub podobnym zdarzeniem.
 • Pokrycie jednorazowej i pierwszej opłaty za taksówkę dokonanej w Twoim imieniu po awarii samochodu lub innym zdarzeniu.
 • Opłaty powstałe w wyniku zgubienia kluczyka lub zamknięcia samochodu do 440 GBP
 • Problemy z paliwem (niewłaściwe użycie paliwa) do 265 GBP
 • Opłaty administracyjne lub opłaty rekompensujące dodatkowe koszty (do 100 GBP) poniesione przez wypożyczalnię za obsługę wykroczeń drogowych lub związane z tym wydatki, a także inne straty poniesione podczas naprawy pojazdu

Pełna Polisa Ochronna - Wyłączenia

Polisa ta nie obejmuje następujących sytuacji:

 • Użytkowanie wynajętego samochodu poza warunkami umowy najmu zawartej pomiędzy Tobą a dostawcą.
 • Szkody powstałe w wyniku niezaangażowania hamulców ręcznych w unieruchomionym pojeździe.
 • Wszelkie nieautoryzowane lub opłacone przez stronę trzecią naprawy wynajętego pojazdu bez uprzedniej zgody lub pisemnej komunikacji z wypożyczalnią/dostawcą samochodu.
 • Szkody wynikające z incydentów lub wypadków, które nie zostały zgłoszone lokalnej policji lub władzom, zgodnie z wymogami umowy najmu samochodu.
 • Utracone rzeczy osobiste/cenne przedmioty.
 • Dodatki do wynajmu, takie jak fotelik dziecięcy, GPS, łańcuch śniegowy itp.
 • Wydatki pozapłacowe, takie jak opłaty hotelowe.
 • Uszkodzenia wnętrza samochodu lub części mechanicznych, w tym półki bagażowej i koła zapasowego (o ile nie powstały w wyniku zdarzenia).
 • Koszty czyszczenia samochodu.
 • Części lub elementy pojazdu, które zostały uznane za uszkodzone lub wadliwe w momencie odbioru lub rozpoczęcia wynajmu.
 • Roszczenia i opłaty wynikające z minutowego i ogólnego zużycia.
 • Roszczenia wynikające z uszkodzenia ciała.
 • Roszczenia zgłoszone w związku z utratą lub uszkodzeniem poniesionym przez pojazd, osobę lub mienie strony trzeciej.
 • Roszczenia z tytułu jakichkolwiek kosztów lub opłat prawnych, w tym między innymi opłat za zwłokę, opłat windykacyjnych lub innych związanych z nimi wypłat.
 • Roszczenia wynikające z jakiejkolwiek formy lub zarobków, wartości firmy, zysków, utraty czasu lub stworzonej możliwości bezpośrednio prowadzącej do sytuacji podobnej do roszczenia.
 • Roszczenie z tytułu niewykorzystanego okresu lub dni wynajmu samochodu w ramach wcześniej ustalonej umowy wynajmu samochodu.
 • Roszczenia z tytułu opłat lub szkód zgłoszone po upływie 28 dni od daty zgłoszenia roszczenia, w oparciu o datę początkową i końcową, jak wspomniano, nie podlegają polisie ochronnej.
 • Szkody lub roszczenia powstałe w wyniku zdarzeń mających miejsce po dacie wygaśnięcia ubezpieczenia.
 • Szkody powstałe w wyniku niekontrolowanych/nieprzewidywalnych zdarzeń lub incydentów, takich jak terroryzm, wojna, klęski żywiołowe, takie jak powodzie, trzęsienia ziemi itp.
 • Szkody powstałe w wyniku nieprzestrzegania przez Ciebie warunków umowy najmu oraz przepisów prawa lokalnego, np. jazda poza drogami publicznymi, jazda pod wpływem narkotyków lub alkoholu, łamanie przepisów ruchu drogowego itp.

Pełna Polisa Ochronna - Ograniczena

 • Polisa ta nie obejmuje wynajmowanych pojazdów z więcej niż 9 miejscami siedzącymi.
 • Roszczenia nie mogą być zgłaszane, jeśli nie jesteś wymieniony jako główny kierowca w umowie wynajmu samochodu
 • Musisz mieć pozwolenie na wypożyczenie i/lub prowadzenie wypożyczonego pojazdu
 • Roszczenia nie mogą być zgłaszane po upływie terminu ważności polisy ochronnej. Należy pamiętać, że niniejsza ochrona ubezpieczeniowa zostanie automatycznie zakończona lub wygaśnie z końcem okresu jej obowiązywania, w przypadku gdy nie zostanie przedłużona.
 • Żadne roszczenia nie będą rozpatrywane w sytuacji, gdy Twoje działania narażają naszą firmę na jakiekolwiek sankcje, ograniczenia lub zakazy wynikające z postanowień Organizacji Narodów Zjednoczonych lub narażają nas na wszelkiego rodzaju sankcje gospodarcze/handlowe lub prawa/przepisy Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Wielkiej Brytanii dotyczące roszczeń z tytułu oszustw.
 • Na wysokość roszczeń mogą mieć również wpływ sytuacje, scenariusze i straty powstałe w wyniku:
  • Jakiejkolwiek pandemii lub epidemii
  • Wszelkich zmian kursów wymiany walut
  • Promieniowania jonizującego lub jakiegokolwiek skażenia radioaktywnego wynikającego z odpadów jądrowych/paliwa jądrowego lub jakiegokolwiek ryzyka wynikającego z wyżej wymienionych warunków

Pełna Polisa Ochronna - Roszczenie o odszkodowanie

Aby ubiegać się o odszkodowanie, najemca powinien złożyć wniosek na stronie https://www.vipcars.com/claims z dokładnym raportem zdarzenia oraz kilkoma dodatkowymi dokumentami wymienionymi poniżej:

  • Kopia umowy najmu podpisanej z dostawcą/ firmą wynajmującą, w której Twoje nazwisko jest wymienione jako głównego kierowcy
  • Dokument z oceną wynajmowanego pojazdu przy odbiorze i wyjeździe z biura wynajmu
  • Faktura lub rachunki potwierdzające odliczenie opłat przez wypożyczalnię
  • Faktura lub dowód zapłaty lub dokonanych opłat
  • Pisemny opis zdarzenia wraz z dowodami fotograficznymi lub wideo zdarzenia i otoczenia w przypadku poważnego wypadku, np. zderzenia wielu samochodów itp.
  • Kopia raportu policyjnego (w stosownych przypadkach)
  • Kopia ważnego prawa jazdy posiadanego przez Ciebie, jako głównego kierowcę wynajmowanego pojazdu
  • Dane konta bankowego Ciebie jako najemcy, w tym nazwa banku, adres banku, numer konta bankowego i wszelkie dane potrzebne do przelewu pieniędzy
 • Wniosek o odszkodowanie należy złożyć w określonym czasie 28 dni wraz z dokumentami uzupełniającymi roszczenie, w przeciwnym razie Twój wniosek może zostać odrzucony i nie będziesz już mieć uprawnień do otrzymania odszkodowania.
 • Należy dać VIP Cars do 28 dni kalendarzowych na zbadanie incydentu i sprawy, jeśli jest to konieczne.
 • Jeśli okaże się, że najemca dopuścił się oszustwa w związku z roszczeniem lub podał fałszywe informacje w celu uzyskania odszkodowania, polisa ochronna zostanie unieważniona i nie zostanie mu wypłacona żadna kwota ani świadczenie z tytułu polisy ochronnej. Wszelkie otrzymane przez Ciebie roszczenia zostaną zwrócone VIP Cars w momencie i w przypadku stwierdzenia oszustwa.
 • Uwaga: Wszelkie zatwierdzenie roszczeń zostanie sfinalizowane po ocenie i zbadaniu roszczenia i dokumentów przedłożonych nam do rozpatrzenia.

Jak anulować Pełną Polisę Ochronną?

 • Ochronę w pełnym zakresie można anulować w dowolnym momencie przed godziną odbioru samochodu. Możesz również poprosić o przedłużenie Polisy, jeśli planujesz przedłużyć czas wynajmu samochodu, kontaktując się z Obsługą VIP Cars za pośrednictwem czatu/telefonu/poczty e-mail.
 • Posiadamy prawo do anulowania niniejszej polisy ochronnej lub jakiegokolwiek związanego z nią roszczenia bez zwrotu kosztów, jeśli okaże się, że najemca złożył fałszywe roszczenie, jest agresywny lub grozi naszym pracownikom.

Dodatkowa osłona

Dodatkowa osłona jest usługą, którą możesz wykupić dodatkowo, aby uzyskać zwrot zablokowanej kwoty kaucji pobranej przez wypożyczalnię lub dostawcę w celu odzyskania szkód lub strat spowodowanych po podpisaniu umowy wynajmu samochodu.

 • Ty, najemca, otrzymujesz rekompensatę od nas, VIP Cars. Kwota odszkodowania w ramach Extra Cover jest podana na voucherze rezerwacyjnym, który został wysłany do Ciebie.
 • Najemcy proszeni są o złożenie w wypożyczalni depozytu zabezpieczającego, który jest blokowany na ich karcie kredytowej w celu pokrycia szkód pojazdu, udziału własnego/wydłużenia OC, udziału własnego/wydłużenia ochrony na skutek kradzieży, paliwa itp. Nawet po wykupieniu Dodatkowa osłona pracownicy wypożyczalni mogą nadal prosić o pozostawienie depozytu przy odbiorze pojazdu.
 • Dodatkowa osłona w żadnym wypadku nie zastępuje ubezpieczenia OC lub Collision Damage Waiver. VIP Cars nie ponosi odpowiedzialności za sytuację, gdy OC nie jest wliczone w cenę wynajmu przez wypożyczalnię.
 • Dodatkowa osłona może zostać wykupiona w momencie rezerwacji wynajmu lub w dowolnym momencie przed godziną odbioru wynajmowanego pojazdu.
 • Dodatkowa osłona może zostać anulowana w dowolnym momencie przed godziną odbioru pojazdu. Możesz również poprosić o przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej, jeśli planujesz przedłużenie czasu wynajmu samochodu, kontaktując się z Obsługą VIP Cars za pośrednictwem czatu/telefonu/poczty elektronicznej.

Dodatkowa osłona: co obejmuje?

Niniejsza Dodatkowa osłona obejmuje:

 • Pomoc drogowa, np. przebita opona, holowanie itp. oraz związane z tym opłaty
 • Opłaty za naprawę nadwozia wynajmowanego samochodu wraz z oponami, kołami, podwoziem, oknami, przednią szybą, lusterkami i zamkami
 • Wydatki na holowanie i taksówkę w związku z awarią samochodu lub podobnym zdarzeniem
 • Opłaty wynikające z utraty kluczyka lub zablokowania samochodu
 • Opłaty administracyjne lub opłaty rekompensujące dodatkowe koszty poniesione przez wypożyczalnię w związku z naruszeniem przepisów ruchu drogowego lub związane z tym wydatki, jak również inne straty poniesione podczas naprawy pojazdu

Dodatkowa osłona: czego nie obejmuje

Ochrona ta nie obejmuje następujących zdarzeń:

 • Utraconych rzeczy osobistych/cennych
 • Dodatków do wynajmu, takich jak fotelik dziecięcy, GPS, łańcuch śniegowy itp.
 • Wydatków własnych, takich jak opłaty hotelowe
 • Uszkodzeń wnętrza samochodu lub części mechanicznych
 • Kosztów czyszczenia samochodu
 • Szkód osób trzecich, które poniosły straty w zdarzeniu
 • Szkód powstałych w wyniku niekontrolowanych/nieprzewidywalnych zdarzeń lub incydentów, takich jak terroryzm, wojna, klęski żywiołowe, takie jak powodzie, trzęsienia ziemi, itp.
 • Szkód powstałych w wyniku nieprzestrzegania przez Ciebie warunków umowy najmu oraz lokalnego prawa, np. jazda w terenie, używanie niewłaściwego paliwa w samochodzie, jazda pod wpływem narkotyków lub alkoholu, łamanie przepisów ruchu drogowego, itp.

Dodatkowa osłona i ubieganie się o odszkodowanie

Aby ubiegać się o odszkodowanie, wypożyczający musi wysłać e-mail do VIP Cars ze szczegółowym zgłoszeniem zdarzenia wraz z kilkoma dodatkowymi dokumentami wymienionymi poniżej:

  • Kopia umowy najmu podpisanej z dostawcą lub wypożyczalnią
  • Dokument z oceną wynajmowanego pojazdu w momencie odbioru i zwrócenia
  • Faktura lub rachunek potwierdzający odliczenie opłat przez wypożyczalnię i pokrycie należności przez najemcę
  • Pisemny opis zdarzenia wraz z dowodem zdarzenia w postaci zdjęcia lub wideo, jeśli został wykonany
  • Kopia raportu policyjnego (jeśli ma zastosowanie)
  • Dane konta bankowego najemcy, w tym nazwa banku, adres banku, numer konta bankowego i wszelkie dane potrzebne do przelewu pieniędzy
 • Wniosek o odszkodowanie należy złożyć w określonym terminie 28 dni wraz z dokumentami uzupełniającymi roszczenie – w przeciwnym razie wniosek może zostać odrzucony i nie będzie przysługiwało Ci żadne odszkodowanie.
 • VIP Cars ma 28 dni kalendarzowych na zbadanie zdarzenia i sprawy, jeśli jest to konieczne.
 • Jeżeli okaże się, że najemca dopuścił się oszustwa w związku z roszczeniem lub podał nieprawdziwe informacje w celu uzyskania odszkodowania, ochrona ubezpieczeniowa zostanie unieważniona i nie zostanie mu wypłacona żadna kwota ani świadczenie z tytułu ochrony ubezpieczeniowej. Wszelkie otrzymane przez Ciebie roszczenia zostaną zwrócone VIP Cars w momencie i w przypadku stwierdzenia oszustwa.

Późny odbiór

If Jeśli bez wcześniejszego uprzedzenia o zmianach w Twoim planie podróży, w wypożyczalni pojawisz się późno, zachowanie to zostanie potraktowane jak nieodebranie samochodu. Wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo do anulowania Twojej rezerwacji w przypadku późnego odbioru. Decyzja taka należy wyłącznie do wypożyczalni i jest podejmowana w przypadku dużego zapotrzebowania na samochody w danym momencie. VIPCars.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za anulowanie rezerwacji i uznanie samochodu za nieodebranego, jeśli sytuacje te powodowane są Twoją nieobecnością w biurze wypożyczalni.

Aby uniknąć sytuacji, która może zostać zinterpretowana jako nieodebranie samochodu, możesz poprosić wypożyczalnię o zatrzymanie dla Ciebie auta, informując ją o zmianach, jakie nastąpiły w planie Twojej podróży. Zaleca się, aby w czasie rezerwacji przekazać wypożyczalni informacje o locie, tak, aby pracownicy danego biura mogli być na bieżąco w przypadku jakichkolwiek opóźnień.

Ciasteczka i technologie śledzące

Aby zapewnić jak najlepszą jakość usług, dostosowaną do indywidualnego użytkownika, możemy wykorzystywać pliki cookies (ciasteczka) oraz z inne rozwiązania śledzące, które pomagają nam zrozumieć Twoje zapytania wyszukiwawcze i zarządzać usługami oferowanymi przez VIPcars.com – zarówno na tej stronie, jak i za pośrednictwem innych sposobów komunikacji, takich jak email czy newsletter. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą POLITYKĄ PRYWATNOŚCI.

WARUNKI MOGĄ ULEC ZMIANIE BEZ POWIADOMIENIA