Sıkça Sorulan Sorular

Size gönderilen sorgu bağlantısı üzerinden www.vipcars.com adresine giriş yaparak fiyat teklifinizi görüntüleyebilir ve sadece "Şimdi Ayırt" butonuna tıklayarak bir rezervasyona dönüştürebilirsiniz. Alternatif olarak, dilediğiniz anda destek ekibimiz ile arama veya eposta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
"Rezervasyonu Yönet" bölümümüzü kullanarak rezervasyonunuza çevrimiçi değişiklikler yapabilirsiniz. Sadece VIP Cars rezervasyon numaranız ve epostanızı kullanarak giriş yapın, ve rezervasyonunuz için dilediğiniz değişiklikleri yapın. Bu rezervasyonunuzda değişiklik yapmanın en hızlı ve en kolay yoludur. İsteğiniz bize ulaşacaktır ve en kısa zamanda işlenecektir.

“Rezervasyonu Yönet”i kullanarak rezervasyonunuza ek bir ekstra ekleyebilirsiniz. Sadece giriş yapın, “Rezervasyonu Yönet”e tıklayın ve istediğiniz ekstrayı ekleyin. Alternatif olarak, rezervasyonunuza ekstra eklemeyi talep etmek için bizi +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Doğrulama makbuzu genellikle başarılı bir ödeme işlemi kaydedildikten sonra anında yollanır. Ancak bazı durumlarda, aracın talebe göre uygun olduğu veya bir bekleme durumu olduğu durumlarda, bir doğrulama makbuzunun olduğu bir e-posta almanız 72 saate kadar sürebilir. Rezervasyonunuzdan 72 saat sonrasında bir e-posta almamanız durumunda, bizi +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan aramalısınız.

Eğer aracı rezervasyonun yapıldığı günden bir sonraki gün teslim alacaksanız, kiralamayı sizin için en erken sürede onaylayacağız.

Simply logon to the "Manage Booking" to make the desired changes. Once you login, you can add the flight details by clicking on the 'Modify Booking' option. İstenen değişikliği yapmak için sadece “Rezervasyonu Yönet”e giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra uçuş detaylarını ‘Rezervasyonu Düzenle’ye tıklayarak ekleyebilirsiniz.

Rezervasyonunuzu iptal edebilmeniz için kullanımı kolay bir çevrimiçi olanak sunuyoruz. Sadece “Rezervasyonu Yönet”e giriş yapın ve rezervasyonu iptal et bağlantısını takip edin. Alternatif olarak, bizi +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz. İptal işlemini gerçekleştirmeden önce lütfen iptal etme şartlarını okuyunuz.

Kısmen Ödenmiş ve Önceden Ödenmiş Kiralamalar için Rezervasyon İptali Politikası:

  • Teslim alma zamanından 48 saat önce iptal edilen rezervasyon için müşteriye ön ödeme tutarının %100’ü iade edilecektir.
  • Teslim alma saatinden 48 saatten daha az bir süre içinde rezervasyonun iptal edilmesi durumunda, 30 GBP veya karşılığı bir tutar alınır.
Evet, sadece “Rezervasyonu Yönet”i ziyaret ederek kiralama süresini uzatabilirsiniz. Henüz aracınızı teslim almadıysanız ve rezervasyonu birkaç gün daha uzatmak istiyorsanız, çevrimiçi giriş yapabilir, ‘Rezervasyonu Yönet’ bölümünü ziyaret edebilir ve araç teslim etme tarihini ve saatini değiştirebilirsiniz. Talebiniz onay için gönderilecektir ve aracın uygunluğuna göre onaylanacaktır. Onaylandığında size bildirilecektir.
Uluslararası ve ülke içi varış noktaları için tek yönlü kiralama mümkün; ancak tamamen kiralanan aracın ülkesine ve kiralama şirketine bağlıdır. Bir çevrimiçi rezervasyon yaparken farklı bir teslim etme konumu seçebilirsiniz ancak tek yönlü kiralamanın ek bir ücrete tabi olduğunu bilmelisiniz ve bu ücret araç teslim alınırken tedarikçiye ödenebilir. Çevrimiçi rezervasyonun dışında, daha fazla bilgi için +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan ulaşabileceğiniz bir yardım ekibimiz de bulunuyor.
Araç teslimi için seçenekler bulunmaktadır ancak kiralama şirketine ve aracın kiralandığı ülkeye bağlıdır. Bazı durumlarda, ek araç teslimatı ücretleri uygulanabilir. Bu tür bir rezervasyon yapmadan önce, araç teslimatının uygunluğunu doğrulamak için bizi +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan aramalısınız.
Kiralama kapsamları tedarikçiden tedarikçiye ve ülkeden ülkeye göre değişir, ancak genellikle bir araç kiralama kaza hasarından feragat, havalimanı & konum ücreti, çalınma koruması, yerel vergiler ve sınırsız kat edilen mesafe gibi hizmetler içerir. Kapsamlar aynı zamanda kiralamadan önce gösterilir ve araç arama sonuçlarında fare imlecinin aracın Fiyatı üzerine getirilerek görülebilir. Aynı zamanda araç arama sonuçları sayfasında "Kiralama Şartları" bağlantısına göz atabilirsiniz veya halihazırda bizim ile bir rezervasyon yaptıysanız, lüften doğrulama belgenize göz atın.

Kaza Hasarından Feragat:

Bu sigorta ile kiralık araçta oluşabilecek hasara karşı korunursunuz. Ancak tamirat masrafındaki fazlalık sizin tarafınızdan ödenmek zorunda olabilir. Fazla tutar tedarikçiye ve araç türüne göre değişmektedir. Bu feragat yanlış yakıt kullanma, lastiklerde zarar, anahtarların kaybedilmesi, araca zarar verme/ağır ihmal nedeniyle hasar ve kiralama anlaşmasının çiğnenmesi nedeniyle oluşan hasarlar gibi kasıtlı hasarları içermemektedir.

ABD ve Kanada’daki yerel müşteriler için, oranlar genellikle KHF’yi içermemektedir.

Hırsızlık Feragatı:

Hırsızlık feragatı kiralık aracın çalınması durumunda yükümlülüğünüzü azaltır. Ancak bir çalınma durumunda bir fazla tutar sizin tarafınızdan ödenmek zorunda olabilir. Fazla tutar tedarikçiye ve araç türüne göre değişmektedir.

ABD ve Kanada’daki yerel müşteriler için, oranlar genellikle HF’yi içermemektedir.


Üçüncü Parti Yükümlülük Sigortası

Bu sigorta diğer kişilere ve/veya diğer kişilerin mallarına verilen zararlara karşı yükümlülüğünüzü korur. Ancak sigortanın değerinden fazla olan bir tutar sizin tarafınızdan ödenmek zorunda olabilir.

ABD ve Kanada’daki yerel müşteriler için, oranlar genellikle Üçüncü Parti Yükümlülüğünü içermemektedir.

Kaza Hasarından Feragat (KHF) ve Hırsızlık Feragatı (HF) genellikle kiralama ücretine eklenir, ancak araç arama sırasında rezervasyon yapacağınız araçta "Kiralama Şartları"nda var olup olmadığınız kontrol etmelisiniz veya rezervasyonu önceden gerçekleştirdiyseniz, bu bilgileri doğrulama makbuzunda bulabilirsiniz.

VIPcars.com temel ücretlerin tamamını karşılar, anacak ekstra ödeme yapmak zorunda olabileceğiniz bazı durumlar olabilir. Ek ücretler Güney Afrika’da Kontrat Ücreti, Barbados & Jersey’de Lisans Ücreti ve Avustralya’da Devlet Vergisi’ni içerebilir. Çocuk koltuğu, ek sürücüler veya tek yön ve ekstra sigorta gibi ek ücretler yerel olarak ödenebilir. Bu tür ekstra ücretler ile ilgili bilgiler rezervasyon sırasında size sunulacaktır. Bu tür ekstra ücretler kiralama sırasında tedarikçi ile görüşülmelidir.
Aracın teslim alınması sırasında kiralama dökümanınız, geçerli bir sürücü belgesi ve sürücüye ait bir kredi kartına sahip olmalısınız. Aynı zamanda, Pasaport gibi farklı bir kimlik belgesi taşımanız önerilir. Kiralama için başka nelerin gerekli olabileceği bilgisini öğrenmek için lütfen tedarikçinin doğrulama belgesi ile gönderilen şartlar ve koşullarına göz atın. Destek ekibimizle istediğiniz zaman arama veya eposta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Çevrimiçi rezervasyon ve web sitesi ile ilgili teknik sorunlar için tüm şikayetler support@vipcars.com adresinden bize e-posta olarak gönderilmelidir ve bu sorunları hemen gidereceğiz. Kiralama hizmeti veya araçlar ile ilgili şikayetler için doğrudan kiralama şirketi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Bu, aracı kiraladığınız ülkeye ve ayrıca hizmeti sunan tedarikçiye bağlıdır. Uluslararası veya sınır ötesi seyahat ile ilgili tüm bilgileri rezervasyon belgesinden, "Kiralama Şartları" bağlantısından ve doğrulama makbuzu içindeki Şartlar ve Koşullardan öğrenebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bize +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.
Mekanik bir arıza veya kaza yaşanması durumunda, hızlı bir şekilde yerel araç kiralama firmasını haberdar etmelisiniz. Kazayı veya arızayı 24 saat içinde bildirmeniz önemlidir. Bir kazaya karıştıysanız, ayrıca yerel polisi bilgilendirmelisiniz ve kazaya karışan üçüncü kişiler hakkında detaylı bilgi vermelisiniz.

Bir kaza durumunda, ayrıca aracın teslimi sırasında tedarikçiye verilmesi gereken bir form doldurmalısınız. Ayrıca, tüm belgelerin ve raporların bir kopyasını edininiz.
Bizimle iletişime geçmek için support@vipcars.com adresinden eposta gönderebilir veya web sitesinden belirtilen herhangi bir numaradan arayabilirsiniz.
Tedarikçi bilgileri araç kiralama doğrulama belgesinde belirtilmiştir. Belge aynı zamanda teslim alma noktası, kiralama zamanı ve günü hakkında bilgiler içerir. Tedarikçiye ulaşamamanız veya ofisi bulamamanız durumunda, destek ekibimiz ile dilediğiniz zaman arama veya eposta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Tedarikçiniz tarafından, araca verilen zarar ve yakıt ikmali ile ilgili, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, yerel ücretler uygulanabilir. Araç rezervasyonu ve teslimatı sırasında ek ücretler ile ilgili tüm bilgileri içeren belge size sunulur. Belgede söz konusu ücretleri anlamakta güçlük çekerseniz, bize +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Taleplerinizi ve yorumlarınızı tedarikçiye ileteceğiz.
Bu tür durumlarda, bizimle +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan yardım hattımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bize support@vipcars.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz.
Sizin tarafınızdan verilen uçuş bilgileri araç kiralama şirketinin Rötar veya uçuş iptali gibi durumları kontrol etmesi için yardımcı olsa da, bizi uçuşunuz ile ilgili bilgilendirmeniz tavsiye edilir. Bilgilendirmeme durumunda ek ücretler oluşabilir.
Due to child seat being mandatory in most of the countries, we do provide child seat facility as an 'extra' along with your rental. You must make a request in advance, at the time of booking. All such extras are paid locally at the rental desk.
Ofise, ofisin kapalı olduğu bir saatte varmanız durumunda tedarikçiyi arayıp bu durumu bildirmelisiniz. Tedarikçi ile iletişim numarası ve diğer ilgili bilgiler doğrulama makbuzunda bulunur. Tedarikçi teslimat için bir imkan ayarlayacaktır ancak ofis saatleri dışındaki teslimat genellikle ek bir ücrete tabidir. Bunu tedarikçiye onaylamanız talep edilir.
VIPCars.com’da gösterilen araçlar kılavuz amaçlıdır ve uygun olan araçlardan farklı olabilir. Dahası, web sitemizde tüm araçlar gösterilmez ve bu yüzden araç adının yanında bir “veya benzeri” etiketi bulunur. Bu yüzden, tercih ettiğiniz aracı bulamamanız durumunda tercih ettiğiniz aracın uygunluğunu öğrenmek için lütfen bizi arayın.
Edindiğiniz makbuzda yanlış bilgilerin olması durumunda, lütfen +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan veya support@vipcars.com adresinden e-posta ile ekibimize ulaşın. Ekibimiz makbuz bilgileri ile ilgili sorunlar için size yardımcı olacaktır.
Çoğu kiralama firmaları bunu teminat depozitosu için gerek duyduğu için, asıl sürücünün adına kayıtlı geçerli bir kredi kartına sahip olmalısınız.
Bir uçuş numarası tedarikçiye uçuşun varış bilgisi sunuyor. Bu, onlara rötar veya uçuş iptali gibi sorunları görmelerini sağlıyor ve bu tür durumlarda aracın uygunluğu için dikkat etmelerini sağlıyor.

Bir araç kiralamak için yaş sınırı aracı kiraladığınız ülkeye ve ayrıca araç kiralama tedarikçisine göre değişir. Rezervasyon sırasında var olan sınırlandırmalar ile ilgili bilgilendirileceksiniz ve bu bilgiler kiralama belgesinde gösterilecektir.

Sürücü yaşı genellikle 25 – 75 yaş arasındadır, ancak, çoğu araç kiralama tedarikçisi 25 yaşın altındaki sürücüler için Genç Sürücü ücreti ile kiralamaya izin vermektedir. Bu bilgiler için lütfen araç arama sayfasında gösterilen "Kiralama Şartları" bağlantısına göz atın.

25 yaşın altındaysanız veya 65 yaşın üzerindeyseniz ve bir kuşkunuz var ise, lütfen ekibimize +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510numaralı telefonlardan ulaşmaktan çekinmeyin.

Bir araç talebi olduğunda, aracın tedarikçide sınırlı sayıda olduğu anlamına gelmektedir. Bu tür bir durumda, aracın uygunluğu için tedarikçi ile iletişime geçeriz ve rezervasyonunuz 48 saat içinde onaylanacaktır.

Kiralamanın sonraki 48 saat içinde başlaması durumunda, mümkün olan en yakın sürede aracın uygunluğunu öğrenmek için tedarikçi ile iletişime geçmemiz ve size geri dönüş yapabilmemiz için +1-914-368-0091 veya +44-208-196-9510 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçmeniz öneril

Bir kiralama için teminat ücretleri tedarikçiden tedarikçiye ve ülkeden ülkeye göre değişir. Genellikle, her araç için teminat depozitosu ve ücretler hakkında rezervasyon sırasında "Kiralama Şartları" bağlantısı altında bilgilendirilirsiniz ve bu bilgi aynı zamanda kiralama dökümanınızda da bulunur.
Biz en iyi araç kiralama tedarikçileri ile bağlara sahibiz, böylece size indirimli tarifeleri ve anlaşmaları sağlarız. Genel tarife üzerinden %50 kadar tasarruf etmeniz ile beraber aynı zamanda minimum depozito ödemesi ile rezervasyon garantisi sağlıyoruz.
VIPCars.com üzerinden bir araç rezervasyonu yaptıktan sonra, toplam bedelin küçük bir kısmını web sitemiz üzerinden ödemeniz gerekir, ve ödemenin kalanı kiraladığınız aracı teslim almak için belgenizi sunduğunuzda kiralama bürosunda yapılır.
Web sitesinde gösterilen tüm araçlar kılavuz amaçlıdır ve tedarikçi tarafından farklı bir model veya daha yüksek bir model ile değiştirilebilir. Bu tür değişiklikler için herhangi bir itiraz VIP Cars yerine doğrudan tedarikçi ile görüşülmelidir.
VIP Cars aracın koltuk kapasitesinin mümkün olduğunca doğru olmasını sağlasa da, araç veriler VIP Cars’a tedarikçi tarafından gönderildiğinden dolayı, araç özellikleri (araç kapasitesi ve araç türü dahil olmak üzere) ile ilgili herhangi bir değişiklik kiralama sırasında sadece tedarikçi ile görüşülmelidir.